neděle, 25. květen 2008

Struny podzimu odtajňují program letošního ročníku

Napsal(a) 

Irina Lungu Irina Lungu

Tradičně ve znamení klasické hudby, staré hudby, jazzu, world music i crosseoveru se ponese program festivalu Struny podzimu , jehož letošní ročník bude na pražských scénách probíhat od 28. září do 19. listopadu.

Zahájení festivalu se zhostí půvabná moldavská sopranistka Irina Lungu , která vystoupí za doprovodu Pražské komorní filharmonie . Šarmantní pěvkyně je vítězkou řady prestižních soutěží a od roku 2003 i členkou milánské La Scaly.

Program nabídne také řadu více či méně očekávaných hudebních spojení. Album Lemele , které které vzniklo ve spolupráci s českými hudebníky a pod producentským dohledem Aleše Březiny , představí za účasti hostů - mimo jiné Karla Holase a Radka Pobořila ze skupiny Čechomor - izraelská písničkářka Chava Alberstein .

Společně s Jiřím Pavlicou zase vystoupí v Mnichově žijící americký basista a loutnista Joel Frederiksen , který vloni se svým ansámblem Phoenix Munich vydal nahrávku anglosaských renesančních balad.

Chybět nebude ani Lenka Dusilová s Clarinet Factory nebo houslistka Julia Fischer , která je ve svých pětadvaceti letech považována za jednu z největších interpretačních osobností současné doby; doprovodí ji orchestr Württembergisches Kammerorchester .

Koncertní provedení barokní opery Jeana-Philippa Rameaua Les Indes Galantes potom předvede francouzský vokální a instrumentální soubor Les Arts Florissants a se svým triem vystoupí libanonský jazzový hudebník Rabih Abou-Khalil .

Novinkou letošního ročníku bude projekt Spotlights , v jehož rámci chce festival českému publiku premiérově představovat mladé talentované umělce. Prvním bude rakouský multiperkusionista a čerstvý držitel Leonard Bernstein Award Martin Grubinger .

Předprodej vstupenek probíhá v síti Ticketpro a ve Festivalovém informačním a předprodejním centru v hlavní pokladně pražského Národního divadla.

Struny podzimu, Praha – různá místa, 28. 9. – 19. 11. 08

odkazy

Struny podzimu

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.