pondělí, 27. duben 2009

Španělská flamenco zpěvačka La Caita se představí v pražské Arše

Napsal(a) 

La Caita, foto Divadlo Archa La Caitafoto: Divadlo Archa

La Caita je klasickou představitelkou syrové a expresivní formy flamenkového zpěvu. Českým fanouškům tradiční španělské muziky se představí tuto středu, kdy vystoupí v pražském Divadle Archa.

La Caita , která pochází ze známé romské flamenkové rodiny Porrina, se řadí mezi přední představitele původních flamenkových extremadurských stylů tangos a jaleos. Tradiční popěvky romů a komunity hudebníků ze španělského města Badajoz v provincii Extramadura rozšířila po celém Španělsku. Známou se stala i díky filmům francouzského režiséra Tony Gatlifa Vengo (2000) a Latcho Drom (1993), jehož dokumenty zaznamenávají zvyky, hudbu a tanec Romů v Evropě.

Autentické písně španělských Romů z Badajozu a lokální „cantes“ zazpívá na koncertě v Arše i Alejandro Vega , kterého stejně jako La Caitu doprovodí na kytaru El Nene . Své umění předvede i matador a legenda flamenkového tance Antonio Silva zvaný El Peregrino , jehož taneční vystoupení bývají i přes jeho vysoký věk vždy netrpělivě očekávána.

Vstupenky v cenách od 290 Kč jsou k dostání na pokladně Divadla Archa a v předprodejní síti Ticketpro.

La Caita, Praha – Divadlo Archa, 29. 4. 09

odkazy

Divadlo Archa

PR

Komentáře

Harmonie vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČRNadace Český hudební fondNadace Leoše JanáčkaNadace Bohuslava Martinů

 

Naši partneři

Muzikus - magazín nejen pro muzikantyAlterecho - platforma pro současnou hudební kulturu

Chcete inzerovat? Máte dotaz?

+420 266 311 701

Novinky emailem

csenfrdeitptes

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.