středa, 8. červenec 2009

Skladatel a pianista Philip Glass příští čtvrtek v Praze (+ soutěž)

Napsal(a) 

Philip Glass Philip Glass

Proslulý americký minimalistický skladatel a klavírista Philip Glass vystoupí příští týden - ve čtvrtek 16. července - v pražském Kongresovém centru, kde představí průřez komorní hudby z několika oblastí své bohaté tvorby.

Letos dvaasedmdesátiletý Philip Glass je jeden z nejvlivnějších skladatelů 20. století, průkopník minimalismu v současné vážné hudbě, autor mnoha děl, mezi jinými avantgardních oper Einstein on the Beach , Satyagraha , Akhnaten , soundtracků k filmům Koyaanisqatsi , Powaqqatsi a Naqoyqatsi režiséra Godfrey Reggia , autor na Oskary nominované hudby k filmům The Hours , Kundun a Notes On a Scandal , spolupracovník mnoha dalších umělců – od choreografky Twyly Tharp přes režiséra Roberta Wilsona k Allenu Ginsbergovi , od Woody Allena přes Paula Simona až po Davida Bowieho .

Na koncertu zazní hudba z filmu Naqoyqatsi , sólové klavírní skladby z cyklů Metamorphosis a Etudes , hudba k představení The Screen , kterou Glass napsal spolu s Foday Musa Susou , a skladba pro sólové violoncello z čerstvého díla Songs and Poems for Cello . Tento cyklus složil Philip Glass pro virtuózní violoncellistku Wendy Sutter , bývalou členku proslulého souboru The Bang on a Can All-Stars , která ho také na pražském koncertě doprovodí. Ve třech skladbách se také po boku Philipa Glasse objeví perkusionista Mick Rossi . Zajímavostí je, že Wendy Sutter hraje na vzácné violoncello, které bylo vyrobeno v roce 1620 v italské Cremoně a které v 17. století hrálo v Sixtínské kapli.

Vstupenky na koncert jsou k dostání v sítích Ticketpro a Ticketportal.

Philip Glass, Praha – Kongresové centrum, 16. 7. 09

odkazy

Charm Music

Philip Glass

PR

Komentáře

Harmonie vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČRNadace Český hudební fondNadace Leoše JanáčkaNadace Bohuslava Martinů

 

Naši partneři

Muzikus - magazín nejen pro muzikantyAlterecho - platforma pro současnou hudební kulturu

Chcete inzerovat? Máte dotaz?

+420 266 311 700

Novinky emailem

csenfrdeitptes

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.