středa, 7. listopad 2007

Pianista Chick Corea a banjista Béla Fleck již zítra v Praze

Napsal(a) 

Chick Corea a Béla Fleck Chick Corea a Béla Fleck

Dvě hvězdné hudební osobnosti – legendární pianista Chick Corea a virtuózní hráč na banjo Béla Fleck – vystoupí zítra večer v pražském Obecním domě. Půjde o jediné tuzemské vystoupení držitelů celkem dvaceti cen Grammy, na kterém představí společné letošní album The Enchantment .

Chick Corea , jeden z největších pianistů a hudebních skladatelů druhé poloviny 20. století, který se již 40 let pohybuje v mnoha hudebních stylech – od avantgardy po jazz, od dětských písní přes nejrůznější fúze až po výlety do klasické hudby. „Poprvé jsem ho slyšel na střední škole při hodině jazzové hudby. Od té doby mě fascinoval a nepřestával jsem ho studovat. Osobně jsme se poznali poté, co jsem začal hrát s the Flecktones a potkali jsme se na několika festivalech. Chick pak účinkoval na mém albu Tales From The Acoustic Planet, volume one. Před několika lety mě kontaktoval a zeptal se, zda bych s ním nevystoupil na několika koncertech. A já jsem nadšeně souhlasil,“ říká o Coreovi jeho spoluhráč.

Corea má na svém kontě přes sto alb a koncerty či nahrávky s mnoha dalšími velikány jazzu – Milesem Davisem, Gary Burtonem, Herbie Hancockem, Al Di Meolou, Joem Hendersonem, Johnem Patituccim či Bobbym McFerrinem.

Béla Fleck svojí mistrovskou hrou na původně bluegrassové banjo přivedl tento nástroj do hájenství jazzu a klasiky. „Jazzové hraní zdokonaluji mnoho let. Čím déle to dělám, tím se cítím být lepší. A vystupování s takovým jazzovým mistrem jako je Chick mě nutí k dalšímu zdokonalování. Musím hrát mnohem více na jednotlivé struny a využívat častěji jazzový jazyk,“ vysvětluje.

Výsledkem je nezvyklý a zároveň vzrušující zvuk na pomezí jazzu, gospelu a bluegrassu, který má šanci stát se soudobým mistrovským dílem.

„Hrajeme většinu skladeb z našeho CD, které má něco pod hodinu. Na koncertě nám ale trvá třeba 2 hodiny, než zahrajeme celé album, a to ho ani nezahrajeme celé. Často měníme pořadí skladeb. Chick je v tomto velmi uvolněný a spontánní,“ dodává Fleck k programu, který mohou návštěníci koncertu očekávat.

Vstupenky jsou k dostání v předprodejní síti Ticketpro.

Chick Corea & Béla Fleck, Praha - Obecní dům, 8. 11. 07

PR

Komentáře

Harmonie vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČRNadace Český hudební fondNadace Leoše JanáčkaNadace Bohuslava Martinů

 

Naši partneři

Muzikus - magazín nejen pro muzikantyAlterecho - platforma pro současnou hudební kulturu

Chcete inzerovat? Máte dotaz?

+420 266 311 701

Novinky emailem

csenfrdeitptes

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.