středa, 24. listopad 2010

Peter Lipa s Milanem Lasicou vystoupí 21. 12. v Praze

Napsal(a) 

Peter Lipa, foto PR Peter Lipafoto: PR

Slovenská jazzová ikona Peter Lipa vystoupí 21.prosince v pražském Divadle Hybernia. Exkluzivním hostem koncertu bude jeho dlouholetý kamarád, herec a textař Milan Lasica, jehož básně Lipa před pěti lety zhudebnil a vydal na prostě pojmenované nahrávce „Lipa spieva Lasicu“.

Peter Lipa je už od 80.let, kdy jeho jméno pravidelně figurovalo v anketě časopisu Mezinárodní jazzové federace Jazz Forum, označován za jednoho z nejlepších jazzmanů v Evropě. Vychází z blues, soulu i klasického mainstreamového idiómu a jeho rozpětí sahá od klasických jazzových standardů a dixilandu přes latinskoamerický jazz, jazzový šanson a spirituály až po funky a rock. Do dnešního dne tento hudebník, který jako inspirační zdroj udává např. Ray Charlese, Joe Cockera nebo Bobby McFerrina, vydal čtrnáct sólových nahrávek (včetně koncertních záznamů), podílel se na vzniku tří alb Blues Bandu Luboše Andršta, na čtyřech deskách T+R Bandu a jedenácti kompilacích. Na slovenské scéně i v zahraničí odehrál na tisíce koncertů a sám je rovněž promotérem vysoce ceněného jazzového festivalu Bratislavské jazzové dni.

Do Prahy Lipa zavítá rovnou z turné po Spojených státech. "Pokaždé, když vyrážím za publikem, cítím zvědavost, co mě čeká. A když jedu do zahraničí, zvědavost je dvojnásobná. Toto napjaté očekávání je i důvod, proč jsem u hudby zůstal. Mám rád výzvy, předvést před novým publikem svou hudbu a dokázat, že společné chvíle, které strávíme na koncertě byly příjemné pro obě strany.“ přiznává zálibu v cestování Peter Lipa, který svoji diskografii právě rozšířil o koncertní nahrávku „Live in Bad Ischl“.

Lipův pražský setlist slibuje i ukázku z připravovaného studiového alba, jehož vydání je plánováno na příští rok.

Vstupenky jsou k dostání v síti Ticketportal v pěti cenových kategoriích – od 290,- do 660,- Kč. Více na www.ticketportal.cz

odkazy

Peter Lipa on-line

PR

Komentáře

Harmonie vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČRNadace Český hudební fondNadace Leoše JanáčkaNadace Bohuslava Martinů

 

Naši partneři

Muzikus - magazín nejen pro muzikantyAlterecho - platforma pro současnou hudební kulturu

Chcete inzerovat? Máte dotaz?

+420 266 311 700

Novinky emailem

csenfrdeitptes

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.