Nová série Balkan Beats Party v pražském KC Vltavská přiveze k tanci hvězdy balkánské hudby

Mahala Rai Banda, Besh o´droM, Di Grine Kuzine, Boban i Marko Marković Orkestar a Shantel & Bucovina Club Orkestar – to jsou jména kapel, které se jako hosté představí v roce 2011 v rámci nové série balkánských tanečních party Balkan Beats Party v pražském KC Vltavská. Jejich hostitelem se stane berlínský DJ Robert Soko, jehož divoké večery s živými hosty slaví úspěch nejen v Německu, ale i v Paříži, Budapešti, Aténách či Londýně. Série začne 13. května s rumunskou dechovkou Mahala Rai Banda a bude pokračovat 23. června s maďarskými pankáči Besh o´droM jako součást Prague City Festivalu, 23. září s berlínskými Di Grine Kuzine, 27. října nejlepší srbskou dechovkou Boban i Marko Marković Orkestarem a zakončí jej 8. prosince hostování německého hudebníka Shantela a jeho Bucovina Club Orkestaru. Před a zejména po koncertu každé kapely zahraje mix toho nejlepšího z balkánské hudby hostitelský DJ Robert Soko. Vstupenky na všechny večery jsou již nyní v prodeji v cenách od 330 do 460 Kč v síti Ticketpro. K dostání je také zlevněná permanentka za 1770 Kč na všechny koncerty (návštěvník ušetří 300 Kč, pokud by si kupoval všechny koncerty zvláště), na party 23. června mají návštěvníci Prague City Festivalu vstup zdarma. Balkan Beats Party Praha pořádá punx not dead. Více informací na: www.punxnotdead.cz nebo www.cityfestival.cz.

Mahala Rai Banda – 13. května, KC Vltavská

Divoká dechovka z rumunských ghett a předměstí, která míchá tradiční muziku s orient popem, katalánskou rumbou, reggae, manele i roma popem. Spojuje houslisty a cimbalisty z vesnice Clejani, proslavené po celém světě skupinou Taraf de Haidouks, a dechaře ze Zece Prajini, odkud pocházejí Fanfare Ciocarlia.

Besh o´droM – 23. června, KC Vltavská (součást Prague City Festivalu, jeho návštěvníci mají vstup zdarma)

Maďarští balkánští pankáči, kteří rozpohybují každého. Čerpají z romské, transylvánské, židovské, arabské, bulharské, rumunské i řecké hudby, míchají živé nástroje – cimbál, orientální bubny, saxofony, kytary – i elektroniku. Jejich jméno znamená v jednom z romských dialektů „jet po cestě“.

Di Grine Kuzine – 23. září, KC Vltavská

Hudba z divokého srdce Evropy, z Berlína, která spojuje balkánskou dechovku s klezmerem. Ale občas zaslechnete i Manu Chaa, latino groove, ska či surf rock. Hlavní je však pro ně zábava – jejich i diváků.

Boban i Marko Marković Orkestar – 27. října, KC Vltavská

Nejuznávanější srbská dechovka s nejlepším trumpetistou, kterého Srbsko mělo v posledních dvaceti letech. Právě Boban Marković Orkestar hrál na soundtracku filmů režiséra Emira Kusturici „Arizona Dream“ a „Underground“.

Shantel & Bucovina Club Orkestar – 8. prosince, KC Vltavská

Koncertní verze divokého mixu elektroniky a balkánské hudby, kterým se Shantel proslavil na svých tanečních party. Shantel, držitel prestižní ceny BBC Radio 3 Awards for World Music, proslul především jako jeden z prvních DJ, který zremixoval písně rumunských, srbských či makedonských kapel. Jeho repertoár navíc tvoří vlastní melodické skladby jako vystřižené z globální evropské tančírny.

Sdílet článek: