středa, 30. září 2009

Mladý jazzový Infinite Quintet debutuje

Napsal(a) 

Infinite Quintet Infinite Quintet

Mladý jazzový Infinite Quintet dokončil své debutové, ryze autorské album Speak Slowly . Vydáno bude 12. října a pokřtěno o den později v pražském klubu Jazz Dock.

V čele souboru stojí trumpetista Miroslav Hloucal (jinak též Matěj Benko Quintet, Points, Lanugo ad), talent naší jazzové scény, a spolu s ním saxofonista Petr Kalfus . Vlastním repertoárem vedle nich přispívá klavírista Viliam Béreš (jinak též Toxique, Lanugo, Med), rytmiku kapely tvoří na české jazzové scéně již delší dobu přítomný kontrabasista Petr Dvorský a bubeník Martin Novák (člen Tria Davida Dorůžky).

Infinite Quintet vznikl v roce 2006 na půdě jazzové katedry Vyšší odborné školy Jaroslava Ježka v Praze. Jeho hudba v sobě mísí prvky moderního jazzového mainstreamu a evropského pojetí jazzu. Infinite Quintet se od počátku svého vzniku se snaží hledat svůj vlastní hudební jazyk a zvuk, nechává se však inspirovat nahrávkami interpretů, jako jsou Terence Blanchard , Kenny Wheeler , Chris Potter , Michael Brecker či Avishai Cohen .

odkazy

Infinite Quintet

Infinite Quintet na MySpace

PR

Související položky (podle značky)

Komentáře

Harmonie vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČRNadace Český hudební fondNadace Leoše JanáčkaNadace Bohuslava Martinů

 

Naši partneři

Muzikus - magazín nejen pro muzikantyAlterecho - platforma pro současnou hudební kulturu

Chcete inzerovat? Máte dotaz?

+420 266 311 700

Novinky emailem

csenfrdeitptes

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.