středa, 12. listopad 2008

Kytarový mág Tommy Emmanuel zakončí evropské turné v Praze

Napsal(a) 

Tommy Emmanuel, foto Kytara napříč žánry Tommy Emmanuelfoto: Kytara napříč žánry

Přes Švédsko, Holandsko, Belgii a Německo zavítá do pražského Kongresového centra věhlasný australský kytarista Tommy Emmanuel , honosící se titulem Certified Guitar Player. V rámci festivalu Kytara napříč žánry vystoupí v pátek 21. listopadu v pražském Kongresovém centru.

Tommy Emmanuel má mezi Čechy početný fanklub. Vystoupil na festivalu již v minulých ročnících a získal si zde věrné příznivce. Pro svou zcela jedinečnou a nenapodobitelnou techniku hry např. oběma rukama na hmatníku, používání kytary jako perkusního nástroje, do dokonalosti dovedená hra flažoletů, technika finger-picking a hra trsátkem vytváří díky ozvučení nástroje na celé kytaře nespočet zvukových efektů.

Jeho jedinečný styl hry, při které všemi deseti prsty ovládá kytaru jako pianista klavír, kombinující žánry blues, jazz, country a neméně jeho vrozené šoumenství a smysl pro humor předurčují pražský koncert k divácky mimořádnému hudebnímu zážitku.

Večer zahájí uskupení The Eve Quartet Prague , které tvoří mladé české virtuosky a absolventky pražské HAMU s koncertními zkušenostmi doma i v zahraničí.

Vstupenky jsou k dostání v předprodejních sítích Ticketpro a Ticketportal.

Tommy Emmanuel, Praha – Kongresové centrum, 21. 11. 08

odkazy

Kytara napříč žánry

Tommy Emmanuel

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.