čtvrtek, 15. říjen 2009

Kytara napříč žánry startuje už v neděli, zahájí ji autentické Mississippi blues

Napsal(a) 

Luboš Beňa a Matěj Ptaszek, foto SMART Communication Luboš Beňa a Matěj Ptaszekfoto: SMART Communication

Do Ameriky 30. let minulého století přenese posluchače zahajovací koncert festivalu Kytara napříč žánry . Svými bluesovými a soulovými skladbami zrozenými na počátku minulého století na březích Mississippi se v Dejvickém divadle představí slovensko-česká dvojice Luboš Beňa a Matěj Ptaszek již tuto neděli 18. října.

Český profesionální pouliční bluesman Matěj Ptaszek a slovenský hráč na resofonickou kytaru Ľuboš Beňa se na svých koncertech společně vracejí k tradiční formě černošské hudby 20. a 30. let minulého století. V úterý 20. října pak svou hravou a nespoutanou hrou potěší také posluchače v Řevnicích.

Kytara napříč žánry se od 18. října do 28. listopadu uskuteční na osmi místech v České republice. V průběhu 17 koncertů uvede domácí i zahraniční kytarové mistry, ovládající rozmanité techniky hry na akustické či elektrické nástroje a pohybující se v nejrůznějších hudebních stylech od blues, přes jazz a ragtime, až k folku, klasice či rocku.

„Letos máme tu čest přivést do Prahy takové osobnosti, jako jsou světová kytarová superstar Vicki Genfan, fenomenální kytaristka a dlouholetá členka skupiny Michaela Jacksona Jennifer Batten nebo italský virtuos Beppe Gambetta,“ vypočítává Stanislav Barek , dramaturg festivalu.

Na pražské koncerty lze zakoupit vstupenky v sítích Ticketpro, Ticketportal a Ticketsream.

Kytara napříč žánry, různá místa, 18. 10. – 28. 11. 09

odkazy

Kytara napříč žánry

PR

Komentáře

Harmonie vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČRNadace Český hudební fondNadace Leoše JanáčkaNadace Bohuslava Martinů

 

Naši partneři

Muzikus - magazín nejen pro muzikantyAlterecho - platforma pro současnou hudební kulturu

Chcete inzerovat? Máte dotaz?

+420 266 311 701

Novinky emailem

csenfrdeitptes

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.