pondělí, 29. říjen 2007

Král flamenca Paco de Lucía zpátky v Praze (+ soutěž)

Napsal(a) 

Paco de Lucía Paco de Lucía

Již tento pátek navštíví pražské Kongresové centrum král flamenca, španělský kytarista Paco de Lucía , který zde za doprovodu své sedmičlenné kapely vystoupí jako hlavní hvězda desátého ročníku festivalu Kytara napříč žánry.

>> Soutěž o 3 volné vstupy zde

„Koncert Paca de Lucíi považujeme za uctivou oslavu jubilea našeho festivalu. To potvrzuje i velký zájem publika,“ říká za pořadatele festivalu Stanislav Barek .

V hudbě, tvůrčí i interpretační dovednosti Paca se prolínají tradiční flamenco s brazilskými rytmy, jazzem i klasickou hudbou.

Protože zahraniční tisk spekuluje o konci jeho aktivní koncertní kariéry, může jít o poslední vystoupení této hvězdy v České republice. Rozhodně bude patřit i k výrazně spektakulárním: na přání umělců bude na scéně Kongresového centra umístěno deset vzrostlých palem.

Paco De Lucía , který má na kontě na 25 alb a za svou kariéru dosáhl stovek ocenění, mixování žánrů komentuje: „Navzdory četným inspiracím se z mé hudby nikdy nevytratily původní kořeny, mé vlastní kořeny. Snažím se, abych se jednou rukou držel tradice, tou druhou pátrám a zkoumám jiné oblasti. Hledám nové věci, jimiž mohu obohatit flamenco.“ Své zatím poslední album Cositas Buenas natočil letos šedesátiletý Paco de Lucía v roce 2004.

Vstupenky na koncert jsou v prodeji v síti Ticketpro.

Paco De Lucía, Praha – Kongresové centrum, 2. 11. 07

odkazy

Kytara napříč žánry

Paco de Lucía

Komentáře

Harmonie vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČRNadace Český hudební fondNadace Leoše JanáčkaNadace Bohuslava Martinů

 

Naši partneři

Muzikus - magazín nejen pro muzikantyAlterecho - platforma pro současnou hudební kulturu

Chcete inzerovat? Máte dotaz?

+420 266 311 700

Novinky emailem

csenfrdeitptes

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.