pondělí, 29. září 2008

Koncertem Iriny Lungu odstartoval festival Struny podzimu

Napsal(a) 

Struny podzimu 2008 Struny podzimu 2008

Včerejším vystoupením ruské sopranistky Iriny Lungu ve Stavovském divadle v Praze byl zahájen třináctý ročník festivalu Struny podzimu . Program rozvíjí již tradiční dramaturgickou osu tří řad inspirace–crossover–osobnosti a nově přidal projekt Spotlight s podtitulem Struny podzimu představují vycházející hvězdy.

Výrazným rysem festivalu jsou originální hudební spojení, mezi které patří společné vystoupení Lenky Dusilové s Clarinet Factory a Beatou Hlavenkovou , koncert izraelské skladatelky a písničkářky Chavy Alberstein s českými hosty (mj. ze skupiny Čechomor ) nebo závěrečný koncert Joela Frederiksena a Jiřího Pavlici s jejich ansámbly.

Už zítra festival milovníkům postjazzového zvuku vydavatelství ECM nabídne koncertní verzi nahrávky Nostalgie – Píseň pro Tarkovského v podání kvartetu francouzského klavíristy Françoise Couturiera . Poctě slavnému filmaři, jenž je podepsán pod zásadními opusy jako Andrej Rublev , Stalker nebo právě Nostalgie , vévodí lyrická, sofistikovaná i příslovečně nostalgicky zadumaná souhra a laboratorně čistý zvuk. Sám autor ji představí v prostoru Pražská křižovatka.

V dalších dnech bude připraven koncert tria Libanonce Rabih Abou-Khalila (11.11.), který využívá netradiční skladbu hudebních nástrojů – oud, klavír a bicí, souboru Les Arts Florissants (1.11.) s nastudováním koncertního provedení barokní opery Jeana-Philippa Rameaua Les Indes Galantes nebo mladé houslistky Julie Fischer (19.10.).

Kompletní program letošních Strun podzimu naleznete ve festivalovém profilu. Zbylé vstupenky je možno zakoupit ve festivalovém centru v pražském Národním divadle nebo předprodejní síti Ticketpro.

Struny podzimu, Praha – různá místa, 28. 9. – 19. 11. 08

odkazy

Struny podzimu

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.