pondělí, 22. červen 2009

Jednou z hvězd letošních Prague Proms bude Paul Potts

Napsal(a) 

Paul Potts, foto Max Dodson/Sony Paul Pottsfoto: Max Dodson/Sony

Vítěz televizní soutěže Britain’s Got Talent Paul Potts bude jednou z hlavních hvězd letošního ročníku festivalu Prague Proms , který bude probíhat od 17. července do 2. srpna v pražském Obecním domě. V doprovodu Českého národního symfonického orchestru pod vedením dirigenta Marcello Rota vystoupí 24. a 25. července.

Příběh Paula Pottse je příběhem outsidera, který nakonec dosáhl štěstí, úspěchu a popularity. Od malička si rodák z Bristolu přál zpívat – zpěv ve sboru byl pro něj útěkem od školní šikany, a tak v roce 2000 sebral úspory a vydal se na tříměsíční stáž do Itálie. Než ale stihl zúročit nově nabyté dovednosti, zahrál si s ním osud nepěknou hru. Krátce po sobě prodělal zánět slepého střeva, objevil se mu nádor nadledviny a při pádu s kola si zlomil klíční kost. V depresi a v očekávání brzkého bankrotu objevil Paul ve svém počítači inzerát nové soutěže. Hod mincí rozhodl, že poslal přihlášku. A konec téhle pohádky znají miliony diváků a uživatelů internetu, kteří sledovali Paulův triumf na Britain’s Got Talent .

„Můj čas jako umělce je dar. Ten čas nevlastníte, o něm rozhodují fanoušci a publikum, které vás podporuje. I když nevím, kde tahle úžasná cesta skončí, ale užívám si každý její moment,“ říká Paul , jemuž po debutu One Chance letos vyšlo druhé album Passione . Na něm pracoval mimo jiné právě s Českým národním symfonickým orchestrem , který jej na koncertě doprovodí.

Vstupenky na koncerty Paula Pottse , stejně jako na další vystoupení v rámci festivalu, jsou k dostání v předprodejních sítích Ticketpro a Ticket-Art.

Paul Potts, Praha – Obecní dům, 24. a 25. 6. 09

odkazy

Prague Proms

PR

Komentáře

Harmonie vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČRNadace Český hudební fondNadace Leoše JanáčkaNadace Bohuslava Martinů

 

Naši partneři

Muzikus - magazín nejen pro muzikantyAlterecho - platforma pro současnou hudební kulturu

Chcete inzerovat? Máte dotaz?

+420 266 311 701

Novinky emailem

csenfrdeitptes

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.