pátek, 23. listopad 2007

Jazzové hvězdy Dee Dee Bridgewater a Pee Wee Ellis v Praze

Napsal(a) 

Dee Dee Bridgewater Dee Dee Bridgewater

Koncertem německé world music skupiny Äl Jawala v klubu Reduta dnes odstartuje hlavní část programu jedenatřicátého ročníku Mezinárodního Jazzového festivalu Praha , který bude v metropoli probíhat až do 30. listopadu.

Jazzový festival s nejdelší tradicí v Česku se oproti předchozím ročníkům, orientujícím se především na tradiční jazz, bude lišit dramaturgicky. V tématických večerech představí rozmanitost žánru, stejně jako další příbuzné styly, mezi nimi jazzrock, acid-jazz, world music, blues, ska, funky či soul.

Mezi největší události letošního ročníku festivalu bude patřit vystoupení americké zpěvačky a dvojnásobné držitelky Grammy Dee Dee Bridgewater (24.11., Kongresové centrum Praha), která již řadu let patří ke světové špičce jazzového vokálu. Do Prahy přijíždí představit svůj nový projekt Red Earth, A Malian Journey , ve kterém se podle svého mínění vrací ke svým hudebním kořenům. Vzniklo tak unikátní spojení jazzu a africké tradiční hudby Mali, které považuje, přestože je z Memphisu, za svůj pravý domov.

Dalšími lákadly bezesporu budou vystoupení slavného amerického saxofonisty Pee Wee Ellise (25.11., Lucerna Music Bar), který byl autorem hudby k několika skladbám Jamese Browna a ve své době i jeho spoluhráčem, koncert nadnárodní skupiny N.O.H.A. (26.11., Rock Café) mísící drum’n’bass a pop s acid jazzem či vystoupení kapely Rotterdam Ska-Jazz Foundation (27.11., Rock Café).

Úplný program festivalu naleznete zde.

Mezinárodní Jazzový festival Praha, Praha - různá místa, 23. - 30. 11. 07

Profil festivalu na Muzikus.cz

odkazy

Mezinárodní Jazzový festival Praha

Komentáře

Harmonie vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČRNadace Český hudební fondNadace Leoše JanáčkaNadace Bohuslava Martinů

 

Naši partneři

Muzikus - magazín nejen pro muzikantyAlterecho - platforma pro současnou hudební kulturu

Chcete inzerovat? Máte dotaz?

+420 266 311 700

Novinky emailem

csenfrdeitptes

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.