středa, 20. květen 2015

Jazz klub na střeše Rudolfina? Portrét Rudyho Linky dnes večer na ČT art

Napsal(a) 

Rudy Linka Rudy Linka

Zakladatel hudebního festivalu Bohemia Jazz Fest plánuje oživit Rudolfinum a na jeho střeše postavit jazzový klub. Premiéru dokumentárního portrétu jednoho z nejuznávanějších jazzových kytaristů světa Rudyho Linky nabídne divákům ČT art dnes od 20:20 hodin.

Pražský rodák si jazz zamiloval už dětství, kdy si chodil půjčovat desky na americkou ambasádu. Ve dvaceti letech se pak rozhodl emigrovat do Švédska, kde se seznámil se svou budoucí ženou Annou a vystudoval klasickou kytaru a skladbu. Následně odešel studovat na bostonskou Berklee College of Music a pak pokračoval až do New Yorku.

Nyní Rudy Linka koncertuje s kytarou po celém světě a k tomu před deseti lety v Česku založil jeden z největších hudebních festivalů Bohemia Jazz Fest. Festival mezinárodního významu, který každoročně hostí historická náměstí českých měst, přilákal loni na koncert na Staroměstské náměstí přes dvacet tisíc lidí. 

Aktuálně má kytarista v Česku ještě jeden smělý plán, a to postavit na střeše Rudolfina jazzový klub a zrekonstruovat celé okolí. Dokument mapující příběh Rudyho Linky i jeho práci na oživení Rudolfina uvidí diváci ČT art ve středu od 20:20 hodin.

Komentáře

Harmonie vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČRNadace Český hudební fondNadace Leoše JanáčkaNadace Bohuslava Martinů

 

Naši partneři

Muzikus - magazín nejen pro muzikantyAlterecho - platforma pro současnou hudební kulturu

Chcete inzerovat? Máte dotaz?

+420 266 311 701

Novinky emailem

csenfrdeitptes

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.