středa, 11. říjen 2006

Jazz goes to Hradec Králové

Napsal(a) 

Richard Bona Richard Bona

Mezinárodní festival Jazz Goes To Town v Hradci Králové letos proběhne od 16. do 21. října. Za jedenáct let svého trvání se zařadil mezi nejprestižnější z tuzemských jazzových festivalů. V době konání festivalu se Hradec Králové stává hlavním městem "České jazzové republiky". Tuto reputaci se podařilo vybudovat především díky zajímavé dramaturgii hudebníka Martina Brunera a nadšené organizační práci občanského sdružení Jazz Goes To Town .

V roce 2005 dochází ke změně pořadatele, kterým se po výběrovém řízení vyvolaném Magistrátem města Hradce Králové, tradičním patronem festivalu, stává pořadatelská agentura SPKM, s.r.o. z Brna. Roli dramaturga festivalu přijímá Peter Lipa , známý slovenský jazzman, který je zároveň dramaturgem Bratislavských jazzových dní.

Hlavními hvězdami by letos měly být např. Richard Bona (USA), Barbara Dennerlein (DE), Kurt Elling (USA), Dan Bárta & Robert Balzar trio (CZ), Big Band Nouvelle Cuisine (AT) a mnoho dalších...

Více na www.jazzgoestotown.cz

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.