sobota, 5. červenec 2008

Iva Bittová v pondělí zazpívá v kostele sv. Šimona a Judy

Napsal(a) 

Iva Bittová, foto Indies Records Iva Bittováfoto: Indies Records

Po několikaměsíční pauze se před pražské publikum vrátí multižánrová zpěvačka a houslistka Iva Bittová . Letní kulturní dění v metropoli zpestří v pondělí 7. července koncertem v kostele sv. Šimona a Judy.

Sólový koncert podpoří dva výjimeční hosté – v zahraničí zocelený a v Česku chválený jazzový kytarista a skladatel David Dorůžka a syn Ivy Bittové, klavírista Antonín Fajt .

Program představuje Ivu Bittovou v té nejčistší podobě, kde hlas, housle a prostor, společně s diváky vytvářejí kouzlo okamžiku. Improvizace se střídají s pevně strukturovanými skladbami, moravské lidové s jidiš, poetika se zvukovou virtuozitou. Sólový koncert je nejpřesvědčivějším obrazem nesporného talentu a výrazových schopností této výjimečné divy, která se stala součástí světové hudební scény.

Iva Bittová nerespektuje hranice hudebních žánrů – to již dokázala v nespočtu sólových vystoupeních či mezinárodních projektů, oscilujících od moravského folklóru přes fúzi s taneční hudbou až po citace soudobé newyorské avantgardy. S oblibou se otevírá i ostatním uměleckým oblastem; v poslední době ztvárnila hlavní roli ve filmu Alice Nellis Tajnosti, za kterou byla nominována na Českého lva, a před pár měsíci si v New Yorku vyzkoušela i současný výrazový tanec s Wendy Osserman Dance Company.

Iva Bittová, Praha – Kostel sv. Šimona a Judy, 7. 7. 08

odkazy

Iva Bittová

PR

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.