pátek, 21. prosinec 2007

Iva Bittová a Ida Kelarová na společném jazzovém koncertu

Napsal(a) 

Iva Bittová a Ida Kelarová Iva Bittová a Ida Kelarová

Iva Bittová a Ida Kelarová – dvě sestry a zpěvačky, které ovšem doposud nikdy neuskutečnily samostatný společný koncert. To se změní 5. ledna, kdy bok po boku vystoupí ve Velkém sále pražské Lucerny, aby zazpívaly klasické jazzové skladby.

„Sestry Ida a Iva se poprvé sejdou na společném koncertě, kde budou zpívat výhradně klasické jazzové standardy za doprovodu předních českých a slovenských jazzmanů. Koncert, se nebude opakovat. Je neobyčejně náročné dostat všechny zúčastněné umělce v jeden den na jedno místo – jednak mají své závazky po celém světě a také Ida s Ivou poprvé výjimečně opustí své žánrové zařazení,“ říká producent koncertu Peter Serge Butko a dodává: „Koncert bude připomínkou zlatých časů Lucerny, celý je noblesně laděný do stylu retro. Inspirovali jsme se velkými jazzovými koncerty, jaké se pořádali v 50. a 60. letech minulého století v Americe.“

Hosty koncertu budou přední newyorský kontrabasista George Mraz a slovenská jazzová zpěvačka Miriam Bayle . Role kapelníka se ujme slovenský pianista Ondrej Krajňák , spolu se kterým budou základní trio tvořit ještě bubeník Marián Ševčík a kontrabasista Tomáš Baroš .

Koncert bude mít benefiční charakter a jeho výtěžek bude poukázán občanskému sdružení Miret, které peníze použije na vzdělávání talentovaných romských dětí. Zároveň půjde o poslední tuzemské vystoupení Ivy Bittové před jejím plánovaným dlouhodobým pobytem v USA a bude zaznamenám a posléze vydán na DVD.

Vstupenky v cenách od 305 do 1050 Kč jsou k dostání v předprodejní síti Ticketpro. V platnosti rovněž zůstávají vstupenky z původně plánovaného květnového termínu koncertu, který byl přesunut.

Iva Bittová a Ida Kelarová, Praha – Lucerna, 5. 1. 08

odkazy

Iva Bittová

Ida Kelarová

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.