středa, 21. září 2005

Hancock chyská desku

Napsal(a) 

Herie Hancock, foto Ivan Malý Herie Hancockfoto: Ivan Malý

Herbie Hancock byl na jaře hudebně mimořádně aktivní. Připravoval nové album duetů a účinkoval v několika evropských i amerických formacích.

Chystaná deska s názvem Possibilities bude složena z pianistových nejoblíbenějších kousků a spolupracují na ní mimo jiné Carlos Santana, Annie Lennox, Paul Simon, Damien Rice, Sting či kytarista John Mayer.

Někteří z hudebníků přispěli hotovými kompozicemi jako například Sting se Sister Moon z jeho alba Nothing Like, jiní napsali nové, speciálně pro tuto příležitost. To je případ Johna Mayera, který údajně přinesl jen harmonickou kostru a skladba vznikla až improvizací ve studiu. Pozoruhodné je, že nová Hancockova nahrávka v září zřejmě vyjde v produkci značky Starbucks, která spolu s Concordem stála i za albem duetů Raye Charlese Genius Loves Company .

Na jaře se Hancock objevil na evropských pódiích s pokračováním projektu Directions in Music (+ Michael Brecker, Roy Hargrove), novým kvartetem (Dave Carpenter - basa, Richie Barshay - bicí a kytarista Lionel Loueke z Beninu) či symfonickými tělesy (mimo květnového koncertu se SOČR také s Londýnským symfonickým orchestrem). Ovšem koncem května si čerstvý pětašedesátník zahrál v Londýně i s norskou nu-jazzovou skupinou Kroyt a v červnu na americkém turné znovuobnovil fusion formaci Headhunters; v zajímavém složení - John Mayer, Marcus Miller, Terri Lyne Carrington, Roy Hargrove, Munyungo Jackson.

Petr Vidomus

V Harmonii zakotvil na podzim 2004, kdy si jej na základě reportáže z francouzského jazzového festivalu vybrala jako svou náhradu Petra Konrádová (Petro, díky!). Stal se editorem jazzové rubriky časopisu, což znamená, že pro vás vybírá ta nejzásadnější témata, která hýbou světem tohoto žánru, dohlíží na kvalitu článků a v neposlední řadě sám píše. Do jeho textů se může promítat láska k sociologii, Francii a jazzrocku 70. let. Mimo to má rád dobré víno, cestování a fotografii. Můžete jej znát také coby hlas stanice ČRo Jazz.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.