středa, 4. duben 2018

Funkoví apoštolové míří do Česka

Napsal(a) 

Cory Henry, foto MLJ Cory Henryfoto: MLJ

Mladí ladí jazz zahájí v pátek 6. dubna elektroničtí Submotion Orchestra, kteří se do Prahy vracejí po pěti letech a v divadle Archa představí své nové album Kites. Hlavní tváří festivalu bude americký pianista, varhaník, zpěvák a skladatel Cory Henry. Tento držitel tří Grammy vystoupí v Česku úplně poprvé, a to se svým novým projektem Cory Henry & The Funk Apostles - 19. dubna v Paláci Akropolis. Festival slavnostně zakončí zdarma přístupný open-air koncert u příležitosti stého výročí založení Československé republiky, na kterém vystoupí například The Herbaliser či Laco Dezci & Celula New York.

Festival Mladí ladí jazz, jehož cílem je propagovat jazzovou hudbu především mezi mladým publikem, se letos koná již podeváté. Zahájen bude v pátek 6. dubna strhujícím vystoupením kapely Submotion Orchestra v divadle Archa. Představí své nové album Kites, čerpající inspiraci z dubstepu, jazzu, breakbeatu i ambientu.

 

Headlinerem letošního ročníku Mladí ladí jazz je etablovaný americký pianista, zpěvák a skladatel Cory Henry, držitel tří Grammy, který vystoupí v Česku poprvé se svým novým projektem Cory Henry & The Funk Apostles. Do Paláce Akropolis společně přivezou 19. dubna svoji novou desku. Cory Henry zahájil svou hudební kariéru už v šesti letech, kdy vystoupil v legendárním Apollo Theater, katalyzátoru největších jmen a talentů afroamerické hudby. Jeho tvorba má kořeny v gospelu, jazzu a soulu. Proslavil se zejména díky brooklynské formaci Snarky Puppy nebo jako spoluhráč Bruce Springsteena, P. Diddyho, Kenny Garretta nebo The Roots. Mezi dalšími interprety letošního ročníku je jazz-rock'n'rollová formace The Rad Trads, která se představí ve středu 11. dubna v Jazz Docku, pátek 13. dubna bude patřit rakouské kapele Namby Pamby Boy, 18členný techno orchestr VKKO (Verworner-Krause-Kammerochester) roztančí v sobotu 21. dubna pražské Futurum.

Ke stému výročí české státnosti připravili organizátoři spolu s ČRo Vltava speciální hudební dárek, a sice Mladí ladí jazz open air. V rámci Mezinárodního dne jazzu roztančí 30. dubna Karlovo náměstí legendární jazz/hip-hopové uskupení The Herbaliser, které zde představí své nové album Bring Out The Sound. Dále vystoupí legenda česko-slovenského jazzu Laco Deczi, Orchestr Ježkovy stopy, klarinetista Oran Etkin se svým novým projektem a zatím neznámý budoucí vítěz soutěže Jazzfruit. Součástí bude také výstava „100 let republiky očima jazzu“, která představí vývoj jazzové scény na pozadí československých dějin. Celý program bude živě přenášet ČRo Vltava.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.