pátek, 1. květen 2009

Festival NethWorks.cz českému publiku představí nizozemskou kulturu

Napsal(a) 

Vitobrothers, foto NethWorks.cz Vitobrothersfoto: NethWorks.cz

Nizození - země s nevelkou rozlohou, ale s obrovskou uměleckou a kulturní tradicí - představí v období od 22. května do 5. června v České republice špičky své současné kulturní scény. V průběhu dvou jarních týdnů uvede festival NethWorks.cz ve spolupráci s kulturními institucemi a festivaly Pražské jaro , Tanec Praha , Respect či Khamoro téměř tři desítky akcí.

„Představíme českému publiku světově uznávané umělce stejně jako tvorbu mladých začínajících talentů. Naším záměrem je přinést ucelenou prezentaci nizozemské kulturní scény,“ vysvětluje Jan Lucas Inayat van Hoorn , velvyslanec Nizozemského království.

Z hudebního programu si zaslouží zmínku proslulý Nederlands Blazers Ensemble , který svým vystoupením v Rudolfinu v rámci Pražského jara NethWorks.cz zahájí. Spolu s proslulým virtuosem na violu da gamba Jordi Savallem pozvou posluchače na dobrodružnou výpravu po Středomoří, kde jim představí své originální úpravy historické taneční hudby.

Další hudební klasikou v programové nabídce bude Německé Requiem Jahannese Brahmse v podání pěveckého sboru Toonkunstkoor Utrecht a Brněnského filharmonického sboru Beseda brněnská (23. 5., Brno – Janáčkovo divadlo). Ani s celým orchestrem si co do bohatosti zvuku příliš nezadá Duo Baars – Henneman (28. 5., Praha – Kaštan). Tito čelní představitelé nizozemské jazzové a improvizační scény vystoupí společně s americkou formací GAME .

Příznivci synkopické hudby se budou moci zaposlouchat také do živých rytmů skutečné špičky cikánského kytarového jazzu na koncertech hudebníků z The Rosenberg Trio (26. 5., Praha – Lucerna Music Bar) a mladých talentovaných Basily Boys (27. 5., Praha – Reduta), kteří vystoupí v rámci Festivalu Khamoro.

Nizozemsko-brazilská kapela Zuco 103 (2. 6., Praha – Palác Akropolis) pro změnu roztančí za zvuků samby kombinované s elektronickou hudbou a skupina Vitobrothers (28. 5., Praha – Divadlo Archa) představí svou jedinečnou multimediální show tvořenou kombinací elektro-akustického jazzu a groove music vizuálně doplněnou o dynamické video sekvence a obrazy.

odkazy

NethWorks.cz

PR

Komentáře

Harmonie vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČRNadace Český hudební fondNadace Leoše JanáčkaNadace Bohuslava Martinů

 

Naši partneři

Muzikus - magazín nejen pro muzikantyAlterecho - platforma pro současnou hudební kulturu

Chcete inzerovat? Máte dotaz?

+420 266 311 701

Novinky emailem

csenfrdeitptes

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.