úterý, 20. květen 2008

Fenomenální kytarista John McLaughlin už zítra v Praze

Napsal(a) 

John McLaughlin, foto Ivan Prokop John McLaughlinfoto: Ivan Prokop

Boří konvence jazzové hudby, nebojí se experimentovat a důvěřuje o generaci či dvě mladším hudebníkům - taková je aktuální vizitka progresivního jazzmana, kytaristy Johna McLaughlina . Nostalgie, dravost i energie a celková radost z hraní jsou patrné v každém tónu jazz-rockového alba Industrial Zen , které s projektem The 4th Dimension představí 21. května v pražské Lucerně..

Ve velkém sále Lucerny tentokrát vystoupí s ostřílenými a vynikajícími hudebníky - Markem Mondesirem (bicí), Gary Husbandem (klávesy) a Hadrienem Féraudem (basová kytara).

„Místo profesorského jazzu se publikum pražského koncertu může těšit na eklekticky pojatou směsici různých stylů s elektrickým podbarvením, která se vyznačuje poutavými melodiemi, dravostí i originálními hudebními nápady,“ říkají organizátoři koncertu, který bude završením desátého ročníku festivalu Kytara napříč žánry. „Koncertem završíme více než důstojnou oslavu deseti let naší přehlídky. Kulaté jubileum jsme si připomněli koncerty tří největších kytarových mistrů dneška - Paca de Lucíi, Johna McLaughlina a Tommyho Emmanuela,“ dodává dramaturg Stanislav Barek .

Vstupenky na koncert jsou v prodeji v síti Tickepro.

John McLaughlin, Praha - Lucerna, 21. 5. 08

odkazy

John McLaughlin

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.