úterý, 6. duben 2010

Duke Ellington Orchestra poprvé v Česku, vystoupí v Praze i Brně (+ soutěž)

Napsal(a) 

Duke Ellington Orchestra, foto dukeellington.com Duke Ellington Orchestrafoto: dukeellington.com

Duke Ellington Orchestra je prvotřídním uměleckým tělesem, které interpretuje hudbu Duke Ellingtona , stylotvorného jazzového skladatele a klavíristy. Jazzové melodie tohoto významného orchestru rozezní 21. dubna pražskou Lucernu a o dva dny později pak taky brněnské Semilasso.

Edward Kennedy "Duke" Ellington (1899 - 1974) byl americký jazzový skladatel a pianista, jedna z nejdůležitějších postav jazzu 20. století. Byl autorem rozsáhlých suit, symfonických básní, ale také muzikálů, scénické či filmové hudby, přičemž celkově složil na dvě tisícovky skladeb.

V jeho orchestrech se proslavilo mnoho jazzových hudebníků, mnoho z nich dalo tomuto orchestru přednost před svou sólovou kariérou. I když byli sami často velmi pozoruhodní, byl to ale právě Ellington , kdo vtiskl orchestru výsledný tvar a zvuk a učinil z něj tak jeden z nejznámějších jazzových souborů vůbec.

Vstupenky na koncerty jsou k dispozici v síti Ticketpro.

Duke Ellington Orchestra, Praha – Lucerna, 21. 4. 10

Duke Ellington Orchestra, Brno – Semilasso, 23. 4. 10

odkazy

Duke Ellington

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.