středa, 17. září 2008

Caravan of Voices v Praze poprvé představí bulharský Eva Quartet

Napsal(a) 

Eva Quartet Eva Quartet

Festival Colours of Ostrava připravil druhý ročník sesterské podzimní přehlídky Caravan of Voices věnované výjimečným hlasům z celého světa. V rámci ní se 14. října vůbec poprvé před českým publikem představí v pražském Paláci Akropolis bulharský soubor Eva Quartet .

Jeho čtyři členky jsou bývalými zpěvačkami proslulého ženského sboru Le Mystere des Voix Bulgares , z něhož se vydělily v roce 1995. „Hlasy Eva Quartet patří k nejlepším v Bulharsku, vynikají křišťálovou čistotou, virtuozitou a neobyčejnou souhrou, diváci mají pocit, že poslouchají jeden, mnohovrstevnatý, hlas,“ říká Zlata Holušová , dramaturgyně Colours of Ostrava a Caravan of Voices .

Repertoáru Eva Quartet tvoří autentické liturgické a lidové písně z různých koutů Bulharska, které neprošly obvyklou úpravou známou od Les Mystere des Voix Bulgares. „Síla koncertů Eva Quartet vedle famózních hlasů spočívá v autenticitě, ve smyslu pro tradici. Při jejich vystoupeních je však možné slyšet i skladby jazzových autorů Veselina Nikolova a Antoniho Doncheva, ale také autorské písně Krassimira Kjurkchiskiho,“ doplňuje Zlata Holušová .

Přehlídka Caravan of Voices během podzimu nabídne mimo Eva Quartet také několik dalších vystoupení, která budou postupně avizována. Zahájení proběhne již 2. října v pražském klubu Cross, kde se zdarma představí francouzsští Les Boukakes .

Vstupenky na Eva Quartet jsou v předprodeji v síti Ticketpro a pokladně Paláce Akropolis za 220 Kč a na místě před koncertem pak za 320 Kč.

Eva Quartet, Praha - Palác Akropolis, 14. 10. 08

odkazy

Colours Of Ostrava

Eva Quartet

Komentáře

Harmonie vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČRNadace Český hudební fondNadace Leoše JanáčkaNadace Bohuslava Martinů

 

Naši partneři

Muzikus - magazín nejen pro muzikantyAlterecho - platforma pro současnou hudební kulturu

Chcete inzerovat? Máte dotaz?

+420 266 311 701

Novinky emailem

csenfrdeitptes

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.