středa, 27. leden 2010

Bluesové kapely mají šanci bojovat o hraní na festivalu Blues Alive

Napsal(a) 

Hoodoo, vítězové Blues Aperitiv 2009 Hoodoo, vítězové Blues Aperitiv 2009

Bluesové kapely se mohou také letos ucházet o místo v hlavním programu festivalu Blues Alive , který se koná tradičně na podzim v Šumperku a polském Chorzowě. Stačí, když se přihlásí do soutěže Blues Aperitiv , jejíž jedenáctý ročník právě začíná.

„Blues Aperitiv se stal za dobu existence neodmyslitelnou součástí festivalu Blues Alive. Jeho cílem je hledání nových talentů v oblasti blues mezi evropskými soubory,“ říká Vladimír Rybička , ředitel Blues Alive .

Ze zaslaných přihlášek vybere porota deset soutěžících, kteří se představí naživo při festivalu Blues Aperitiv v sobotu 19. června v Pavlínině dvoře vedle šumperského Domu kultury. Odborná mezinárodní porota sestavená z hudebních publicistů a hudebníků pak vybere dva soubory, které dostanou příležitost uvítat posluchače koncertem ve foyer Domu kultury na podzim při Blues Alive. Šanci podívat se na festival získá rovněž kapela, která dostane nejvíce hlasů od publika. Tato kapela rozjede jeden z půlnočních jam sessions, které se odehrávají po šumperských klubech a hostincích.

Uzávěrka přihlášek je do 10. dubna, více informací na stránkách festivalu.

odkazy

Blues Alive

PR

Související položky (podle značky)

Komentáře

Harmonie vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČRNadace Český hudební fondNadace Leoše JanáčkaNadace Bohuslava Martinů

 

Naši partneři

Muzikus - magazín nejen pro muzikantyAlterecho - platforma pro současnou hudební kulturu

Chcete inzerovat? Máte dotaz?

+420 266 311 700

Novinky emailem

csenfrdeitptes

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.