středa, 4. březen 2015

Mladí Ladí Jazz po americku s Marcusem Millerem

Napsal(a) 

Marcus Miller Marcus Miller

Šestý ročník festivalu Mladí Ladí Jazz v dubnu nabídne to nejzajímavější ze současné americké jazzové scény. Jako hlavní hvězda festivalu vystoupí legendární baskytarista Marcus Miller, který představí své nové album Afrodeezia. Vystoupí také nejlepší jazzové trio současnosti The Bad Plus, saxofonista Oran Etkin či německá zpěvačka a kytaristka Monika Roscher. Tradičně proběhne v rámci festivalu také soutěž Jazz Fruit, která podporuje mladé talentované hudebníky. 

Mezinárodní jazzový festival Mladí Ladí Jazz navazuje na tradici jazzu v českém prostředí a snaží se navrátit mladé publikum zpět k jazzové hudbě. Již šestým rokem představuje to nejlepší ze světového jazzu za cenu dostupnou i pro studenty. Letošní ročník se zaměří zejména na americkou jazzovou scénu, kolébku tohoto žánru. Šest koncertních večerů v podání světových hvězd, workshopy a samozřejmě také již tradiční soutěž Jazz Fruit pro mladé talenty – to je Mladí Ladí Jazz 2015!

Hlavní hvězda festivalu Marcus Miller je považován za jednu z vůdčích osobností jazzu posledních dvou dekád. Multiinstrumentalista, skladatel, producent a držitel dvou cen Grammy se vrací do Prahy po třech letech a jeho koncert se právem může nazývat hudební událostí letošního jara. Marcus Miller v rámci festivalu Mladí Ladí Jazz představí 26. dubna v klubu Roxy své zbrusu nové album Afrodeezia, které vychází již 17. března na labelu Blue Note / Universal.

 

Program festivalu Mladí Ladí Jazz 2015

3. dubna 2015: Monika Roscher (DE), Palác Akropolis

11. dubna 2015: The Kandinsky Effect (USA/FR),La Fabrika

18. dubna 2015: The Bad Plus (USA),Palác Akropolis

22. dubna 2015: Oran Etkin (USA) a Jazz Fruit,Jazzdock

26. dubna 2015: Marcus Miller (USA),ROXY

28. dubna 2015: Susana Sawoff (AUT),Jazzdock

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.