úterý, 8. březen 2011

AghaRTA Prague Jazz Festival pokračuje koncertem Maceo Parkera

Napsal(a) 

Maceo Parker Maceo Parker

AghaRTA Prague Jazz Festival se letos koná už dvacátým rokem a jeho jarní část má před sebou po nedávném zahajovacím večeru se Stevem Lukatherem ještě sedm koncertů. Hned příští týden, v úterý 15. března, se v jeho rámci do pražského Lucerna Music Baru vrátí oblíbený americký saxofonista Maceo Parker , který za sebou má bohatou, přes čtyřicet let trvající kariéru, a právem se může řadit mezi veličiny funkové, soulové a jazzové hudby.

„Vedle nových projektů bychom letos chtěli připomenout některá známá jména, která se natrvalo zapsala do historie festivalu. Je tedy nesporné, že se Maceo Parker musí opět objevit v Lucerna music baru, ačkoli jsme před dvěma roky trochu „nešetrně“ anoncovali jeho koncert jako poslední,“ uvádí ke koncertu organizátoři festivalu.

Na další lákavá jména se příznivci jazzu budou moci těšit v polovině dubna, kdy do Lucerna Music Baru zavítá Mike Stern Band (13. 4.) a Dean Brown Trio (14. 4.). V květnu potom prostory Divadla Hybernia rozezvučí Richard Bona Group (4. 5.) a opět už v tradičním LMB se představí Victor Wooten a JD Blair s novým společným projektem 2 Minds – 1 Groove (11. 5.), legendy psychedelického rocku i jazzu Soft Machine (12. 5.) a Jack DeJohnette Group (23. 5.).

Vstupenky na jednotlivé koncerty je možné zakoupit prostřednictvím e-shopu na stránkách festivalu.

AghaRTA Prague Jazz Festival, jaro 2011:

15/03 Maceo Parker , Lucerna Music Bar

13/04 Mike Stern Band , Lucerna Music Bar

14/04 Dean Brown Trio , Lucerna Music Bar

04/05 Richard Bona Group , Divadlo Hybernia

11/05 Victor Wooten & JD Blair , Lucerna Music Bar

12/05 Soft Machine , Lucerna Music Bar

23/05 Jack DeJohnette Group , Lucerna Music Bar

odkazy

AghaRTA Prague Jazz Festival

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.