Jakub Horváth

Jakub Horváth

Eva Randová: Nabíjí mě práce s mladými lidmi

Legendární operní pěvkyně Eva Randová začínala jako učitelka matematiky a tělesné výchovy. Okouzlila ji však Maria Callas, a tak se rozhodla věnovat se zpěvu. Debutovala ve Státním divadle v Ostravě, poté krátce působila v Národním divadle a v roce 1972 zůstala natrvalo v zahraničí. Vystupovala v těch nejslavnějších operních domech po celém světě. V roce 1994 se vrátila zpět do Prahy jako ředitelka Státní opery. Od poloviny devadesátých let působí jako členka poroty Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech a dlouhodobě se také věnuje výchově mladých talentů. V říjnu 2021 se stala laureátkou Ceny Thálie za celoživotní mistrovství v opeře a na Silvestra loňského roku oslavila významné životní jubileum.

Jubilující Václav Kozel

19. listopad 2015
Jubilující Václav Kozel

Milovníkům moderní vážné hudby a jazzu zcela jistě neušlo, že 19. listopadu slaví pětasedmdesáté narozeniny přední osobnost české hudební scény - významný skladatel, aranžér a také jeden z mých pedagogů Václav Kozel. Jako poctu tomuto umělci předkládám laskavým čtenářům průřez jeho muzikantským životem a také interview, kde jsem s ním rozmlouval o jeho důležitých profesních i životních milnících.

Harmonie vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČRNadace Český hudební fondNadace Leoše JanáčkaNadace Bohuslava Martinů

 

Naši partneři

Muzikus - magazín nejen pro muzikantyAlterecho - platforma pro současnou hudební kulturu

Chcete inzerovat? Máte dotaz?

+420 266 311 700

Novinky emailem

csenfrdeitptes

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.