David Matěna

David Matěna

Sovětská píseň mezi jazzem a Čajkovským. Krása dneška představila Dunajevského.

Na samém sklonku března, v úterý 31. 3. se v Experimentálním prostoru NoD uskutečnil předposlední koncert oblíbeného cyklu Krása dneška v této sezóně, který pořádá Pražská komorní filharmonie (Prague Philharmonia). Krása dneška spojuje hudební zážitek s odborným komentářem experta na dané téma.

Případ Satie aneb nekončící proud hudební kulisy

V úterý 3. 3. se v pražském Experimentálním prostoru NoD uskutečnilo již čtvrté představení cyklu Krása dneška, který je součástí koncertů Pražské komorní filharmonie (PKF). Tématem tentokrát bylo Francouzské dada, takže se večer nesl v duchu hudebního dadaismu, a to skrze skladby a uměleckou činnost francouzského avantgardního skladatele Erika Satieho. Večerem publikum provázel Petr Kofroň a hostem večera se stal básník Eugen Brikcius.

Donaueschinger Musiktage 2014: Und+

4. listopad 2014
Donaueschinger Musiktage 2014: Und+

„Zwanzig Uhr. Die Nachrichten: …“ Posloucháme zprávy. Stovky diváků sedí ve sportovní hale v Donaueschingen a poslouchají rozhlasové zprávy, které předznamenávají brzký začátek zahajovacího koncertu, jenž po nich má být živě vysílán. Konečně přichází i ona kýžená zpráva o slavnostním zahájení festivalu. Zprávy tím ale k všeobecnému překvapení a údivu nekončí, nýbrž pokračují ještě dalších deset minut. Orchestr už začíná potichu hrát, a když po několika dalších minutách přichází dirigent, ozývá se z publika nesmělý potlesk. Dozvídáme se...

csenfrdeitptes

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.