Jitka Novotná

Jitka Novotná

Medailon k jubileu Vladimíra Válka

19. srpen 2015
Medailon k jubileu Vladimíra Válka

Hudba s ním putuje životem od dětství. Ještě v maturitním ročníku však netušil, že mu bude nejen potěšením, ale i povoláním.  Vábily ho výšky, nebe a letadla. Pár  šťastných náhod rozhodlo jinak... Kluk z Moravy Vladimír Válek (2. 9. 1935) se zařadil mezi dirigentské špičky této země. Stál tváří v tvář bezpočtu českých i zahraničních orchestrů, v letech 1985–2011 především rozhlasových symfoniků. Ve světě hudby se dotkl hvězd.

Fantastický Jan Mráček zvítězil na soutěži Fritze Kreislera ve Vídni

Palce jsme sice drželi, ale na vítězství jsme si pomýšlet netroufali. Dnes tedy s velkou radostí sdělujeme, že statutární sólista Symfonického orchestru Českého rozhlasu  a laureát rozhlasové soutěže Concertino Praga, 23letý houslista Jan Mráček získal první místo v 8. ročníku Mezinárodní houslové soutěže Fritze Kreislera ve Vídni! Ve čtvrtek 18. září večer provedl ve Velkém sále vídeňského Konzerthausu Brahmsův houslový koncert. Doprovázel ho Rozhlasový symfonický orchestr ORF s dirigentem Johannesem Wildnerem...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.