Lenka Šaldová

Lenka Šaldová

Už víte, co budete dělat na podzim? aneb Ředitelka zve na představení festivalu Opera 2017

Milí čtenáři časopisu Harmonie, jedna špatná zpráva: ani se nenadějeme, a léto bude pryč. A jedna dobrá: začne nová divadelní sezona a hned na jejím začátku se rozjíždí 13. ročník Festivalu hudebního divadla Opera 2017. Jednota hudebního divadla, hlavní organizátor festivalu, ho po dohodě s Národním divadlem letos přesunula z jara na podzim – doufám, že Vás to neodradí a budeme se opět vídat v hledištích Stavovského divadla, Národního divadla i v dalších, pro operu ne zcela obvyklých prostorách. Letošní ročník zahrnuje představení osmnácti souborů: operní klasiku, málo známé tituly i novinky. Na následujících řádcích nabízím pro inspiraci jeden z možných úhlů pohledu, proč to které představení navštívit – důvody, pro které se já osobně těším na jednotlivá festivalová přestavení. Kromě toho, že se vždy znovu těším na zvláštní festivalovou atmosféru: na motivované operní soubory i na diváky, kteří jen tak nezasednou do hlediště, ale přicházejí s nimi sdílet pražské dobrodružství. Věřím, že Vás ani letos nezklameme a že s námi strávíte krásné podzimní operní večery.

Osm důvodů, proč zajít na festival Opera 2015

V lednu začne další, již dvanáctý ročník Festivalu hudebního divadla Opera 2015. Nalaďme se na něj nejen pohledem do aktuálního programu, ale též vzpomínkou na festivalová léta minulá. Myslíte si, že jste typickým návštěvníkem festivalu Opera? V letech 2001 a 2005 připravil Martin Cikánek, tehdejší produkční festivalu, dotazníkovou akci, ve které jsme se snažili dozvědět, jaké publikum se na festivalových představeních schází. Nepochybuji, že čtenáři Harmonie festival Opera znají, a tak místo vysvětlo­vání, čím je tato přehlídka inscenací všech

csenfrdeitptes

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.