Stanislav Novotný

Stanislav Novotný

Jan Konopásek ...až k Woody Hermanovi

Barytonsaxofonista, flétnista, aranžér a skladatel Jan Konopásek se narodil právě před sedmdesáti lety. Svoje významné životní výročí totiž oslavil 29. prosince. Dnes žije v americkém městě...

František Uhlíř - kontrabas je dřina

6. září 2005
František Uhlíř - kontrabas je dřina

Kontrabasista a skladatel František Uhlíř se narodil 24. července 1950 v Ústí nad Orlicí v muzikantské rodině. Muzicírovat začal už jako malý kluk a postupně se přes tehdejší hudební školu dostal v roce 1965 na Státní konzervatoř v Brně, kde později s úspěchem absolvoval.

Najponk Trio - Ballads Blues & More

9. říjen 2005
Najponk Trio - Ballads Blues   More

Triu Najponk, které si na naší jazzové scéně vydobylo značného renomé, se dostalo cti, že jeho CD Ballads Blues & More bylo jako první vybráno k reedici u vydavatele Cube-Metier producenta Pavla Vlčka.

Jana Koubková & EU Band: Live in Jazz Club

15. listopad 2005

Po tři večery Jana Koubková a její EU Band, spolu s hostem Peterem Lipou, nahrávali ve známém pražském klubu desku Live In Jazz Club. I když je to živý snímek, posluchači neuslyší záznam jam sessions. Opak je pravdou, jedná se o předem připravená aranžmá, která jsou přesně šitá na míru hlavním protagonistům.

George Mraz, Iva Bittová, Emil Viklický, Laco Tropp - Moravian Gems

Moravian Gems volně navazují na úspěšnou desku Morava, i když v obměněné sestavě (především Lapčíkovou nahradila Bittová). I zde posluchači uslyší prosté moravské lidové melodie v...

Uhlíř, Jurkovič, Helešic - Maybe Later

Trio Uhlíř, Jurkovič, Helešic předkládá svým posluchačům další hudební lahůdku. Pozorný posluchač už na první poslech uslyší značný posun v kvalitě jejich hry oproti prvnímu albu z roku 2002.

Bohemia Saxophone Quartet – Vít Fiala: History of Jazz

Výsledkem spojení Saxofonového kvarteta Bohemia a autora skladeb, basisty, spisovatele a skladatele Víta Fialy je album hudebně se vyjadřující k historii jazzu. Autor, zaměřující se i na scénickou muziku,...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.