redakce Harmonie

redakce Harmonie

Hudba tisíců 2010

4. únor 2011

Letošní devátý ročník festivalu Hudba tisíců – Mahler Jihlava 2010 zahrnuje velké mezinárodní oslavy narození Gustava Mahlera v Kalištích u Humpolce 7. července. Zahájení festivalu 18. května, v den úmrtí skladatele, patřilo Písni o zemi (Dagmar Pecková...

Sir Mackerras má společníky

7. březen 2011

Po siru Charlesi Mackerrasovi se stali nositeli prestižního ocenění Artis Bohemiae Amicis další dva hudebníci. Ministr kultury Václav Riedlbauch předal 29. května čestné medaile britskému publicistovi a organizátorovi Grahamu Melville Masonovi...

Pěvecká legenda: Sopranistka Magda Olivero - 101 let

25. března 2011 oslaví 101 let legendární sopranistka Magda Olivero, jedna z nejvýznamnějších italských interpretek velkých postav verdiovského a veristického repertoáru ve 20. století.

Nový koncertní sál Pražské konzervatoře byl 9. března otevřen slavnostním koncertem. Škola dostala ke svým 200. narozeninám akusticky i vizuálně kvalitní prostor.

Barokní hudba zazní v Plzni i letos

20. červenec 2011

Stejně jako v loňském roce, i tento rok se v Plzni uskuteční jeden z koncertů v rámci IV. ročníku mezinárodního festivalu nazvaného „Hudební dialogy česko – německého baroka“.

Již čtvrtý ročník Mezinárodního festivalu Václava Hudečka proběhne ve dnech 26. – 28. srpna 2011 v prostředí moravskobudějovického zámku a v kostele sv. Jiljí.

Po dvou letech se Filharmonie Brno opět vrací do Japonska, aby zde představila českou kulturu a své interpretační umění a reprezentovala město Brno. Koncertní turné „Japonsko 2011“ je v tomto roce jejím nejrozsáhlejším zahraničním zájezdem...

Nové pracovní pozice v KSO

20. březen 2012

Karlovarský symfonický orchestr v souvislosti s nově schváleným organizačním řádem vypisuje výběrová řízení na obsazení postu manažera marketingu (1.0 úvazku), PR manažera (0.5 úvazku) a vedoucího koncertního oddělení (0.5 úvazku).

Neobvykle vysoký počet hudebních děl přihlásili autoři z celého světa do mezinárodní skladatelské soutěže Pražského filharmonického sboru (PFS). Při uzávěrce soutěže 31. března 2012 evidoval sbor 143 přihlášených skladeb z více než 25 zemí.

Stonavská Barborka

23. květen 2012

Letošní, 6. ročník Mezinárodní soutěže ve zpěvu komorních ansámblů „Stonavská Barborka“ proběhne 28. až 30. listopadu 2012 v pohostinné Stonavě. I letos pořadatelé pečlivě připravují veškeré zabezpečení všech účastníků...

Harmonie vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČRNadace Český hudební fondNadace Leoše JanáčkaNadace Bohuslava Martinů

 

Naši partneři

Muzikus - magazín nejen pro muzikantyAlterecho - platforma pro současnou hudební kulturu

Chcete inzerovat? Máte dotaz?

+420 266 311 700

Novinky emailem

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.