Alexander Goldscheider

Alexander Goldscheider

Publicista, skladatel a producent. Od 17 let psal a dělal pořady o hudbě v tisku, Čs. rozhlase, divadlech a klubech. Vystudoval hudební vědu na FFUK s doktorátem za analýzu písní skupiny Beatles. Po studiu „přešel z pozorovatelny na bojiště“, byl producentem desek Supraphonu, skládal písně a instrumentální skladby, které jako jeden z prvních nahrával na syntezátory. Od roku 1981 žije v Londýně, kde mu byla vydána celá řada sólových desek a dalších projektů. V emigraci založil společnost Romantic Robot vyrábějící vlastní software i hardware a též hudební CD, včetně průkopnického 2CD Terezín: Hudba 1941–44. V roce 2020 vyšla první část jeho knižních memoárů Cílené náhody. Rád také fotografuje.

Káťa Kabanová v Glyndebourne

7. červenec 2021
Káťa Kabanová v Glyndebourne

Operní festival v jihoanglickém Glyndebourne byl v loňském roce kvůli covidu zrušený a je malým zázrakem, že se odehrává letos. Zda se mu podaří proběhnout až do konce, jasné není, ale jeho vůbec první produkce už měla svou derniéru a byla přijata nadšeně jak obecenstvem, tak kritikou. Česko může navíc docenit, že operou byla Janáčkova Káťa Kabanová a její hlavní představitelkou další „Káťa“ Kněžíková.

csenfrdeitptes

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.