Lucie Poskočilová

Lucie Poskočilová

Vystudovala hudební vědu na Karlově univerzitě, kde pokračuje v doktorském studiu. Ve své práci se věnuje především etnografickému studiu hudby a v současné době pracuje na projektu zabývajícím se výzkumem hudby a zvuku v českých věznicích. Mimo to hraje na saxofon v několika pražských uskupeních. Během studií pracovala v Národní knihovně, a poté jako vedoucí notograf pro společnost Supernoty. Zde navázala externí spolupráci, a v rámci projektu digitalizace podpořeného Středočeským krajem zpracovává hudební fondy muzeí tohoto kraje. Kromě skenování rukopisů a přepisu skladeb do počítačové notace uspořádala letos koncert vybraných děl, která byla v rámci zmíněného projektu znovu objevena.

Rozeznělé rukopisy z českých muzeí a archivů oživí zapomenutou tvorbu skladatelů i básníků

On-line koncert s názvem „Rozeznělé rukopisy“ oživí tvorbu českých hudebních skladatelů a básníků 18. a 19. století, která zapadla na archivní dno a zůstala po staletí neslyšená. Jde přitom o tvorbu jmen patřících do kánonu české hudby a literatury. Také samotný fakt nalezených opisů svědčí o určité dobové popularitě, a je proto spíše dílem náhody, že právě tyto skladby upadly v zapomnění. Koncert se odehraje ve středu 25. listopadu od 19:30 hodin. Aktuální informace můžete sledovat na stránce jeho facebookové události.

Harmonie vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČRNadace Český hudební fondNadace Leoše JanáčkaNadace Bohuslava Martinů

 

Naši partneři

Muzikus - magazín nejen pro muzikantyAlterecho - platforma pro současnou hudební kulturu

Chcete inzerovat? Máte dotaz?

+420 266 311 701

Novinky emailem

csenfrdeitptes

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.