Pavel Klusák

Pavel Klusák

Hudební publicista, scénárista, dramaturg. Zaměřuje se na současnou hudbu, především nezávislou a experimentální. Dlouhodobě se věnuje vztahu hudby a společensko-politického dění. Byl redaktorem časopisu Týden (2000-2005), odkud přešel do týdeníku Respekt, od podzimu 2009 do konce roku 2016 psal stránku o hudbě do inovované sobotní přílohy Orientace Lidových novin. Vedle tištěné publicistiky spolupracuje s Českým rozhlasem, podílel se na výběru hudebních snímků pro Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary (2003-2012). Je dramaturgem hudebního doprovodného programu Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava. Je autorem několika knih (Co je nového v hudbě, Drtivé jistoty JB, knižní rozhovor s Janem Burianem).

 

Komentář Pavla Klusáka: Polská lekce. Najít smysl pro hudbu nutně virtuální

V létě 2020 chodím po Krakově. Šest týdnů rezidenčního pobytu není moc, koneckonců jsem tu na rezidenčním pobytu, měl bych sedět zavřený v zahradním domku a psát. Ale nedá mi to: I v pandemicky zarouškovaném Polsku se chci ohlédnout po stavu scény, setkat se s hybateli a poznat víc, jak to tu kolem hudby chodí. Je to pro nás silná a podnětná komparace.

Komentář Pavla Klusáka: Jsem v Paříži

Večírek, rozlehlý dům, šero, ve vzduchu dým z jointu. Mladík překvapeně říká dívce, kterou by tu nečekal: „Neříkalas, že budeš tyhle dny v Paříži?“ Ona, aniž by se na něj skelným zrakem skutečně podívala, prohodí: „Já jsem v Paříži…“

csenfrdeitptes

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.