Kateřina Ostřanská

Kateřina Ostřanská

Premiéra čtvrté Zelenkovy mše s odborným výkladem

Závěr Zelenkova festivalu Praha-Drážďany, organizovaného již pátým rokem Ensemblem Inégal, patřil muzikologům i interpretům staré hudby. V pátek 19. října 2018 probíhala v kostele sv. Vavřince na pražské Malé Straně mezinárodní konference týkající se nových otázek, které vyvstaly při bádání o Zelenkově hudbě a jeho době, tentýž den večer se pak chystala česká premiéra čtvrté Zelenkovy mše.

Janovy pašije podle Mortensena

9. duben 2017
Janovy pašije podle Mortensena

Ve čtvrtek a pátek 6. a 7. dubna 2017 bylo publikum pražského Rudolfina svědky mimořádného spojení českého souboru Collegium 1704 s dánským dirigentem Larsem Ulrikem Mortensenem. Bylo tomu tak přesně 293 let od prvního uvedení tohoto Bachova díla v kostele sv. Mikuláše v Lipsku (premiéra na Velký pátek 7. dubna 1724). Uvádění pašijových oratorií a oratorních pašijí je vzhledem k zaměření textu

Hasseho Arminio v Praze

9. říjen 2016
Hasseho Arminio v Praze

Kostel sv. Šimona a Judy se stal 4. října 2016 dějištěm opery Arminio Johanna A. Hasseho. Praha se tak stala po Gliwicích již druhou destinací tzv. Arminio turné, v rámci něhož {oh} Orkiestra Historyczna s česko-slovensko-polským pěveckým obsazením provádí tuto operu (po původním pouze koncertním nastudování) scénicky.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.