pondělí, 15. duben 2013

Zemřel Sir Colin Davis

Napsal(a) 

V neděli 14. 3. po krátké nemoci zemřel dirigent Sir Colin Davis . Byl oceňován především pro svou interpretaci děl Mozarta, Sibelia a Berlioze. Ve své dlouhé kariéře byl dvakrát nominován na cenu Classic Brit Male Artist of the Year, naposledy v roce 2008. V jeho sbírce dalších významných ocenění nechyběly ani dvě Grammy, Royal Philharmonic Society Gold Medal a Gramophone award. V roce 2007 se stal devátým prezidentem London Symphony Orchestra, působil také v Bostonském symfonickém orchestru a u Newyorských filharmoniků.

Michaela Vostřelová

Narodila se ve městě Bedřicha Smetany, první hudební vzdělání získala ve městě Bohuslava Martinů. Bakalářské studium hudební vědy v Olomouci ukončila prací o raném vokálním díle Martinů, brněnské magisterské studium jejím rozšířením pod vedením Miloše Štědroně. Písněmi, tentokrát Ebenovými a Schubertovými, završila i studium zpěvu na Pardubické konzervatoři pod vedením Hany Medkové. Badatelskou práci si vyzkoušela v Centru Bohuslava Martinů, pedagogickou v ZUŠ Ratibořická, novinářskou v Harmonii, kde se několik dobrodružných let učila, jak hudbu slyšet a jak o ní psát.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.