pondělí, 22. listopad 2021

Zemlinského kvarteto završí kompletní provedení Dvořákových kvartetů a uvede světovou baletní premiéru

Napsal(a) 

Kříž u potoka (ilustrační fotografie), foto Michal Hančovský Kříž u potoka (ilustrační fotografie)foto: Michal Hančovský

Závěrečný koncert série 4plus 2021, kterou pořádá Zemlinského kvarteto, se bude konat v Městské knihovně v Praze. Ve středu 1. prosince 2021 od 19:30 h zazní poslední tři smyčcové kvartety z pera Antonína Dvořáka – č. 4 e moll, č. 9 d moll op. 34 a jeho poslední kvartet G dur op. 106.

Tímto večerem bude završeno kompletní provedení všech Dvořákových smyčcových kvartetů, které je ohniskem programu letošní série 4plus. Vzácným hostem tohoto večera budou tanečníci Pražského komorního baletu. Na koncertě spolu se Zemlinského kvartetem uvedou světovou premiéru baletní choreografie Aleny Peškové Kříž u potoka, která je postavena na Dvořákově Smyčcovém kvartetu d moll op. 34.

Na koncertě bude též představen program série 4plus 2022, která se bude věnovat tvorbě Alexandera Zemlinského a dílům dalších vídeňských autorů.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.