úterý, 1. červen 2021

Zámecký areál v Litni rozezní 18. června závěrečný koncert interpretačních kurzů

Napsal(a) 

Simona Houda Šaturová, foto Tomáš Houda Simona Houda Šaturováfoto: Tomáš Houda

Dříve než na sklonku léta vyvrcholí 10. ročník Festivalu Jarmily Novotné mimořádným open air koncertem Rusalka v parku, rozezní zámecký areál v Litni operní hlasy během každoročních interpretačních kurzů. Dovednosti nabyté pětidenním studiem předvedou účastníci kurzů při závěrečném koncertu, který již tradičně kurzy zakončí. Koncert zve k poslechu do sálu historické Čechovny v zámeckém areálu v Litni v pátek 18. června od 18 hodin. Absolventi vystoupí pod vedením holandské pěvkyně a lektorky zpěvu Margreet Honig a sopranistky Simony Houda Šaturové, která se vůbec poprvé ve své kariéře zhostí role lektorky.

8. ročník Interpretačních kurzů v Litni se uskuteční v termínu od 14. do 18. června a bude zaměřen zejména na repertoár W. A. Mozarta. Kurzy v předešlých ročnících vedly osobnosti jako Dagmar Pecková, Adam Plachetka, Kateřina Kněžíková, Markéta Cukrová nebo Martina Janková. „Velmi si vážíme toho, že letošní kurzy svou návštěvou poctí právě paní Honig. Ta bude pracovat společně se svou studentkou, naší vynikající sopranistkou Simonou Houda Šaturovou, která dodnes za Margreet Honig do Holandska jezdí. Myslíme, že se nám opět podařilo skloubit skvělý, vysoce profesionální lektorský tandem a letošní studenti jistě ocení možnost pracovat pod vedením těchto úžasných dam. Právě paní Honig je autorkou knihy Skutečný zpěv, již jsme vydali v roce 2019 a která všem, kdo se věnují opernímu zpěvu, slouží jako nenahraditelná pomůcka,“ vysvětluje ředitelka neziskové organizace Zámek Liteň a Festivalu Jarmily Novotné Ivana Leidlová.

Stěžejní aktivitou jubilejního 10. ročníku Festivalu Jarmily Novotné, stejně jako 10. výročí založení neziskové organizace Zámek Liteň, se však stane 28. srpna open air koncert Rusalka v parku. Půjde o koncertní provedení nejznámějších částí opery Rusalka. Protagonistkou a představitelkou Rusalky bude vysoce žádaná sopranistka Kateřina Kněžíková, po jejímž boku vystoupí tenorista Richard Samek v roli Prince, basista Jan Martiník jako Vodník, Jana Kurucová v roli Cizí kněžny a Ježibaby a dále vybrané absolventky interpretačních kurzů v rolích Žínek. Pěvce doprovodí Symfonický orchestr Českého rozhlasu pod vedením dirigenta Roberta Jindry. O režijní pojetí s multimediální produkcí obohacenou o velkoplošnou projekci se postarají bratři Cabani.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.