středa, 27. červen 2018

Začátek července ve znamení klarinetu

Napsal(a) 

Clarimonia Ensemble, foto Michael Romanovský Clarimonia Ensemblefoto: Michael Romanovský

V prvním červencovém týdnu se již posedmé uskuteční Pražské klarinetové dny. Festival s mezinárodní účastí nabídne pět koncertů pro veřejnost. V Praze se program koná od 1. do 4. července, 6. července vystoupí mladí klarinetisté na zámku Štiřín.

Festival zahájí 1. července od 19.30 ve Werichově vile na Kampě dechový ansámbl Belfiato Quintet, který přednese díla Pavla Haase, Maurice Ravela a Daria Milhauda. Hned 2. července následuje koncert Ladies First polské klavíristky Anny Miernik a klarinetistky Barbary Borowicz, které představí skladby především polských skladatelů Chopina, Pendereckého a Lutosławského. Jejich koncert v Galerii HAMU na Malostranském náměstí začíná v 19.30.

Zájemce o autentickou interpretaci staré hudby potěší soubor Clarimonia Ensemble z Bamberku, který vystoupí 3. července od 19.30 v kapli Italského kulturního institutu. Pražskou část programu završí tradiční koncert The Best Of, který se koná 4. července v kostele sv. Vavřince v Hellichově ulici od 19.30. Vystoupí na něm rezidenti mistrovských kurzů z celé Evropy společně se svými pedagogy. Slavnostní závěrečný koncert festivalu Klarinet napříč Evropou, na němž se představí Clarinet Festival Ensemble pod taktovkou Víta Spilky, se uskuteční 6. července na zámku Štiřín od 18.00.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.