úterý, 9. únor 2016

Za věděním a uměním na Akademii staré hudby

Napsal(a) 

Poslední tři únorové týdny zbývají zájemcům o teoretickou i praktickou stránku staré hudby k podání přihlášek ke studiu na Akademii staré hudby při Ústavu hudební vědy FF MU. Tento typ studia spojuje hlediska hudebně praktická s hledisky muzikologickými, a jako takový je jedním z mála svého druhu v celoevropském měřítku.

Studijní obor Teorie a provozovací praxe staré hudby je realizován formou šestisemestrálního jednooborového studia, které je zakončeno státní závěrečnou bakalářskou zkouškou (předpokladem je absolventský koncert a odevzdání bakalářské diplomové práce). Forma studia je prezenční (od roku 2010) nebo kombinovaná (dálkové studium). Prezenční forma studia disponuje vyšší dotací individuálních konzultací (hra na nástroj/zpěv), jako i teoretické výuky. Výuka teoretických předmětů probíhá každý týden příslušného semestru, praktické předměty jsou vyučovány podle idnividuálního termínovníku. Kombinovaná forma studia probíhá čtyřikrát za semestr: hromadná teoretická výuka (pátky) a hromadná praktická výuka - ansámblové workshopy (navazující soboty), individuální praktická výuka zpravidla pětkrát za semestr podle individuálního termínovníku (dle možností lektorů nástrojové hry a zpěvu). Více info na phil.muni.cz.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.