středa, 24. květen 2017

Za opravu Dvořákova altánu: Na benefičním koncertě v Příbrami zahraje Václav Hudeček

Napsal(a) 

Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram v těchto dnech vrcholí. Zítřejší recitál barytonisty Thomase Hampsona v doprovodu Komorní filharmonie Pardubice a pod vedením Marka Štilce nabídne posluchačům výběr z duchovních písní J. S. Bacha, Antonína Dvořáka nebo Sylvie Bodorové, jako encore festivalu je pro návštěvníky připraven Benefiční koncert pro vilu Rusalka, na kterém vystoupí Václav Hudeček za klavírního doprovodu Lukáše Klánského.

"V neděli 28. května přidáváme benefici, nad níž převzal patronát náměstek hejtmanky Středočeského kraje Mgr. Daniel Marek. Jelikož nás všechny nesmírně mrzela neúčast pana Hudečka na předchozím benefičním koncertu, dohodli jsme se na novém termínu. Výtěžek z benefice bude věnován na renovaci zahradního nábytku. Koncert se uskuteční 28. května v 19 hod. v Památníku A. Dvořáka ve Vysoké u Příbrami, který je rovněž partnerem této akce," uvedla tisková mluvčí festivalu Radka Svobodová. Součástí akce je opět mimořádné otevření Vily Rusalka pro veřejnost (od 15 do 18 hod.), a to nejen pro držitele vstupenek na koncert, ale pro všechny milovníky díla Antonína Dvořáka. Výtěžek akce půjde na konto obnovy vily Rusalka, konkrétně na zpevnění podloží zahradního altánu, v němž Antonín Dvořák velmi rád sedával.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.