pátek, 26. srpen 2016

Z obýváků do kaváren. Vážný zájem chystá po vzoru Berlína další koncerty

Napsal(a) 

Foto Vážný zájem Foto Vážný zájem

Platforma Vážný zájem přichází z další sérií netradičních koncertů vážné hudby. Po úspěšné řadě domácích koncertů se hudebníci v měsíci září vydají do kaváren, kde představí díla klasického hudebního repertoáru.

Během dubnové akce domácích koncertů jsme uspořádali více než sto koncertů po celé republice. Tak velký zájem nás potěšil a přemýšleli jsme, jak dále propojit vážnou hudbu a nové publikum. Nevzdalujeme se od původního konceptu domácích koncertů - kavárny jsou v podstatě obývací pokoje pro veřejnost,” říká Vojtěch Jouza, jeden z pořadatelů Vážného zájmu.

Do projektu se může zapojit jakákoliv kavárna, která je ochotna uzavřít na část večera či odpoledne své prostory pro poslech vážné hudby. Pořadatelé Vážného zájmu sepsali příručku, která obsahuje užitečné tipy pro uspořádání takového koncertu. Ta se inspiruje kavárenskými koncerty v Berlíně, které jsou v této kulturní metropoli na denním pořádku.

V Berlíně si vážná hudba nachází stále nové publikum, rádi bychom šli podobnou cestou i u nás. Mám zkušenost, že spojení mírně nekonvenčního prostředí a klasického hudebního repertoáru bývá nezapomenutelným zážitkem. A kavárna jako středobod setkávání lidí k uspořádání koncertu přímo vybízí,” dodává violoncellista Tomáš Jamník. Vážný zájem plánuje do budoucna hledat další možnosti, jak oslovit nové posluchače. Společným jmenovatelem všech aktivit zůstává šíření zájmu o vážnou hudbu.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.