středa, 6. květen 2020

Z koncertního sálu do věznice. Czech Ensemble Baroque bude živě vysílat z Káznice

Napsal(a) 

Káznice na Cejlu, foto Česká televize Káznice na Cejlufoto: Česká televize

Czech Ensemble Baroque se vzhledem k aktuální koronavirové situaci spojil s brněnským projektem Káznice LIVE, který z bývalé Káznice na Cejlu přenáší živé umění přímo k posluchačům domů. Živě přenášený koncert cyklu Bacha na Mozarta! 14. května se uskuteční v barokní kapli bývalé Káznice. Posluchači jej mohou sledovat v přímém přenosu od 19.30 na Facebooku Czech Ensemble Baroque, nebo ze záznamu na Káznice LIVE.

Sbor Czech Ensemble Baroque vystoupí tentokrát bez orchestru, s programem sborové hudby posledních staletí, v němž bude naznačovat inspirační linie mezi skladateli (H. Schütz – F. Schubert – F. Mendelssohn, H. Purcell – G. F. Händel – J. Haydn, L. Cherubini – G. Rossini – H. Berlioz). „Jsme moc zvědaví, jaký koncert bez interakce s publikem bude, ale pokusíme se využít své imaginace a naše posluchače si představíme. Bude to taky poprvé, co se na jednom koncertě alespoň symbolicky spojí naši fanoušci z Brna a Zlínského kraje, což je pro nás další výjimečný zážitek“ popisuje tento projekt sbormistryně Tereza Válková, pod jejímž vedením koncert proběhne. Dále vystoupí Jiří Hrubý (klavír), Vít Béhár (pozitiv), Markéta Böhmová (soprán) a Luděk RandárRadovanem Králem jako J. S. Bach a W. A. Mozart, kteří budou večerem provázet.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.