pondělí, 24. srpen 2015

Yo-Yo Ma obdrží Cenu Antonína Dvořáka

Napsal(a) 

Yo-Yo Ma, foto Todd Rosenberg Yo-Yo Mafoto: Todd Rosenberg
Držitelem letošní Ceny Antonína Dvořáka se stane neúnavný obhájce významu umění a v neposlední řadě též propagátor díla Antonína Dvořáka, fenomenální violoncellista Yo-Yo Ma. Cena je prestižním oceněním osobností, které se svým celoživotním dílem nebo mimořádným uměleckým počinem významnou měrou zasloužily o propagaci a popularizaci české klasické hudby v zahraničí i v České republice.

Slavnostní předání Ceny Antonína Dvořáka se uskuteční v úterý 8. 9. 2015 ve 14.00 hodin v reprezentačních salonech Ministerstva kultury České republiky z rukou ministra kultury Daniela Hermana a filantropa Karla Komárka. Tradiční skleněné violoncello, které vyrobili podle návrhu akademického architekta Jiřího Pelcla skláři společnosti Moser, převezme umělec světového věhlasu v přítomnosti řady významných hostů politického, společenského a kulturního života. V loňském roce Cenu Antonína Dvořáka získal Jiří Bělohlávek a převzal ji na slavnostním aktu v newyorské Carnegie Hall. Cenou byli v minulosti dále vyznamenáni Jiří Kylián, Ludmila Dvořáková, Jiří Kout, Ivan Moravec a Josef Suk.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.