úterý, 5. listopad 2013

Vyhlášení dalšího ročníku Mezinárodní varhanní soutěže Petra Ebena

Napsal(a) 

Petr Eben Petr Eben

Statutární město Opava ve spolupráci s Církevní konzervatoří Opava vyhlašují 18. ročník Mezinárodní varhanní soutěže Petra Ebena Opava 2014.

Interpretační soutěž mladých varhaníků, která bude probíhat od 27. 10. do 1. 11. 2014 ,  je tříkolová a bude probíhat na nástrojích v Knihovně Petra Bezruče, v chrámu sv. Ducha a v konkatedrále Nanebevzetí Panny Marie.

Soutěž v improvizaci je soutěžním oborem nezávislým na účasti v intepretační soutěži a proběhne 29. 10. 2014 v konkatedrále Nanebevzetí Panny Marie. Soutěž je otevřena kandidátům ze všech zemí, jejichž věk nepřesáhne ke dni zahájení soutěže 30 let (tj.narozeným od data 27.10. 1984 včetně).

Výkony soutěžících bude hodnotit sedmičlenná mezinárodní porota složená z renomovaných varhaníků a pedagogů z České republiky, Slovenska, Polska, Itálie, Německa, Rakouska a Francie. Přihlášky je možné zasílat e-milem či poštou do 13. června 2014.

Účastnické poplatky činí za soutěž v interpretaci 1500,- Kč, v improvizaci 500,- Kč. Soutěžící  v interpretaci jsou od poplatku za soutěž v improvizaci osvobozeni. Ubytování a cestovní náklady si hradí sami účastníci.

Podrobné informace o organizaci soutěže, soutěžní podmínky, jména porotců i důležité  kontakty najdete na internetové adrese www.konzervator.cz/organ.

PR

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.