středa, 6. listopad 2013

Vocal fest brno 2013 – Folklór - základ tradice, zdroj inspirace a způsob vyjádření

Napsal(a) 

Vocal fest brno 2013 je již čtvrtý ročník festivalu, jehož smyslem je prezentace nejrůznějších podob vokálního umění, které má ve městě Brně a jeho okolí dlouhou tradici. Navazuje na úspěšné předešlé ročníky, které vytvořily nejen zajímavou tradici, ale také jedinečnou příležitost k porovnání různorodě zaměřených souborů a různých forem hudebních sdělení.

Vocal fest brno 2013 se bude konat ve dnech 12. – 14. listopadu v Dělnickém domě Židenice a jeho tématem je „Folklór - základ tradice, zdroj inspirace a způsob vyjádření“. Cílem tohoto ročníku bude především vyzvednout důležitost folklórního hudebního odkazu jako pevného základu národního vědomí v globalizujícím se světě.

Na festivalu letos vystoupí Musica Bohemica – soubor s věhlasným jménem a jedinečnou osobností v čele s Jaroslavem Krčkem – a Horňácký mužský sbor z Velké nad Veličkou . Opět se představí mužské vokální kvarteto Q VOX – letos s programem Kvítí milodějné. Spolu s nimi vystoupí i pěvecký soubor Kmotřičky . V plánu máme i výchovný koncert pro děti z brněnských základních škol.

Festival bude doprovázet výstava žáků Základní umělecké školy PhDr. Zbyňka Mrkose v sále Dělnického domu Židenice, která představí výtvarný cyklus „Květomluva“ inspirovaný symbolikou květin i letošním programem vokálního kvarteta Q VOX „Kvítí milodějné“.

Vocal fest brno 2013 je jedinečnou příležitostí poznat lidský hlas v jeho nejrůznějších podobách.

Program:

12.11. 19:00 QVOX

           20:15 Kmotřičky

13.11. 19:00 Musica Bohemica s Jaroslavem Krčkem

14.11. 19:00 Horňácký sbor

PR

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.