úterý, 24. listopad 2020

Česká filharmonie je součástí celosvětové virtuální Ódy na radost. Přidat se může i veřejnost

Napsal(a) 

Umělecké organizace z celého světa se spojily s Google Arts & Culture a YouTube u příležitosti celosvětového crowdsourcovaného projektu „Global Ode to Joy“ na oslavu 250. výročí narození Ludwiga van Beethovena. Celosvětová umělecká komunita sdílí videa označená tagem #GlobalOdeToJoy, aby si připomněla – alespoň online – Beethovenovy hodnoty jednoty, solidarity a naděje.

V čase, kdy společností po celém světě vládne strach, izolace a rozdělování, má tento projekt za cíl projasnit digitální svět radostí a nadějí. Inspiroval se tak zejména povznášejícím chorálem Ódy na radost jubilujícího skladatele. Výběr nejradostnějších videopříspěvků bude uveden v oficiálním Global Ode To Joy playlistu na YouTube. V prosinci pak bude zveřejněno speciální video právě s hudbou Ódy na radost

Umělci, umělecké instituce a organizace i jednotlivci z řad veřejnosti jsou zváni, aby sdíleli své příspěvky označené hashtagem #GlobalOdeToJoy – vybraná videa budou sdílena na oficiálním YouTube kanálu Google Arts & Culture vedle videí vytvořených oficiálními partnery projektu. Na závěr bude zveřejněn přenos Beethovenovy Symfonie č. 9 v podání Rozhlasového symfonického orchestru ORF pod vedením patronky projektu Marin Alsop a za přispění členů GO: The Global Orchestra a mezinárodního sboru Stay at Home Choir, který virtuálně provede novou anglickou adaptaci Schillerovy Ódy na radost, již si objednala Carnegie Hall u básnířky Tracy K. Smith.

Do projektu se již zapojily organizace a orchestry z celého světa: vedle České filharmonie také mimo jiné Carnegie Hall, Konzerthaus Berlin, lipský Gewandhausorchester, Baltimore Symphony Orchestra, Cleveland Orchestra, Philadelphia Orchestra, New Zealand Symphony Orchestra, São Paulo Symphony Orchestra a řada dalších. Veřejnost se ovšem může také zapojit – ať už skrze zmíněný hashtag či jako součást virtuálního sboru Stay at Home Choir.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.