pátek, 7. únor 2020

V říjnu proběhne 21.ročník opavské varhanní soutěže

Napsal(a) 

, foto Mezinárodní varhanní soutěž Petra Ebena Opava foto: Mezinárodní varhanní soutěž Petra Ebena Opava
Statutární město Opava ve spolupráci s Církevní konzervatoří Německého řádu vyhlašuje mezinárodní soutěž pro varhaníky, která se uskuteční od 26. do 31. října 2020. Celkem tři kola interpretační části proběhnou v sále Knihovny Petra Bezruče a v kostelech sv. Ducha a sv. Vojtěcha v Opavě.  

Výkony kandidátů posoudí odborná porota, jmenovaná vyhlašovatelem soutěže. Všechna kola budou přístupná veřejnosti a soutěž uzavře veřejný koncert v kostele sv. Vojtěcha v Opavě, kde se bude konat 28. října 2020 také soutěž v improvizaci. Ocenění kandidáti při závěrečném večeru převezmou ceny a vystoupí s programem stanoveným porotou.

Soutěž v interpretaci je otevřena kandidátům ze všech zemí, jejichž věk nepřesáhne ke dni zahájení 30 let (tj. narozeným od data 26. 10. 1990 včetně). Soutěž v improvizaci je nezávislá na účasti v interpretační části, podmínky ohledně věku kandidátů je pro obě soutěže stejný. V roce 2020 je improvizační soutěž věnována památce zesnulého varhaníka a improvizátora Aleše Rybky, jednoho ze zakladatelů opavské Soutěže mladých varhaníků v roce 1978.

Porotu tvoří předseda Julian Gembalski (Polsko) Petr Čech (ČR), Aude Heurtematte (Francie), Irena Chřibková (ČR), Zuzana Mausen-Ferjenčíková (Slovensko/Švýcarsko), Martin Sander (Německo) a Marek Vrábel (Slovensko). Vítězové soutěže budou odměněni finančními cenami v rozsahu 5000-50 000 Kč, a zároveň je možné získat také prémii Nadace Českého hudebního fondu za nejlepší provedení skladby Petra Ebena, interpretované v rámci 3. kola.

Přihlášky k účasti se odevzdávají do 15. června 2020 vyplněním elektronického formuláře na webových stránkách soutěže, kde zájemci najdou další informace o soutěži a soutěžních nástrojích a podrobné podmínky.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.