čtvrtek, 26. únor 2015

V Litni bude po Peckové učit i Plachetka

Napsal(a) 

Zámek Liteň navazuje na úspěch loňských mistrovských pěveckých kurzů s Dagmar Peckovou a ve spolupráci s Hudební fakultou Akademie múzických umění v Praze letos pořádá masterclass Adama Plachetky. Kurzy nabízejí mladým pěvkyním a pěvcům možnost intenzivně pracovat na interpretaci operního repertoáru, zejména díla W. A. Mozarta.    

Jarní běh mistrovských kurzů určený studentům uměleckých škol se odehraje 3. a 4. 4. 2015 v prostorách HAMU (Malostranské náměstí, Praha 1).  Dva vybraní účastníci dostanou příležitost zúčastnit se druhého běhu v termínu 22. – 26. 8. 2015 v Litni. Tam bude kromě Adama Plachetky vyučovat rovněž sólistka Národního divadla v Praze, sopranistka Kateřina Kněžíková. Přihlásit se mohou i absolventi a mladí profesionálové. „Prostředí zámeckého areálu v Litni je nesmírně uklidňující a inspirující, už jen tím, že si účastníci mohou zazpívat v místech, kde Jarmila Novotná studovala své role a relaxovala,“ láká Ivana Leidlová. „Podpora mladých umělců je jedním z našich klíčových poslání a jsme rádi, že jsme pro tento záměr získali opět hvězdného pěvce.“ Adam Plachetka byl jedním z účinkujících galavečera Pocta Jarmile Novotné v srpnu 2014 a poté se stal členem umělecké rady Festivalu Jarmily Novotné.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.